Teknik Servis

SATIŞ SONRASI HİZMETLER

Alseko Enerji, satış sonrası servis hizmetlerindeki ayrıcalıklarını şu şekilde tanımlar:

 • Cihaz satışı, müşteri ilişkilerinde bir son olmayıp, esasen uzun vadeli karşılıklı güven ve koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan bir başlangıçtır.
 • Bakım hizmetlerindeki anlayışımız, “görüntü bakımı” olarak tabir edilen cihazın genel temizliğinden ibaret olmayıp;
 • “Öngörülü bakım” mantığıyla olası problemlerin bakım esnasında çözümlenmesidir. Böylelikle büyük maliyetli arızalar ve imalat / konfor kayıpları önlenebilir. Bakım onarım hizmetleri, Alseko Enerji bünyesinde uzmanlaştırılmış, servis mühendislerimiz tarafından yapılır.
 • Alseko Enerji servis mühendisleri her yıl ortalama 15 gün makinalarımız hakkında İtalya da eğitim almaktadır. Müşterilerimizin, sorunlarını en kısa sürede ve doğru olarak çözecek hizmeti alabilmesi için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Yerinde kurulum firmamız mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Makine kurulumu ve sonrasında yapılacak testlerle cihazın sisteme uyumluluğu kontrol edilmekted,r. Kurulum işlemlerinin tamamlanmasının ardından makine ve ekipmanlar, işlem sırasında yapılacaklar ile ilgili sistemi kullanacak personele eğitim verilir.
 • Kurulum yapılacak firmada makine sisteminin konumlandırılması ve gerekli elektrik bağlantılarının hazırlanması kullanıcının sorumluluğundadır.

Garanti Koşulları

Alseko Enerji firması tarafından temin edilmiş SISMA Lazer Markalama Makinesi ve tüm parçaları, cihazın çalışmaya başlamasından itibaren 24 ay olası üretim hatalarına karşı garantilidir.

Alseko Enerji firması tarafından temin edilmiş Sisma Lazer Kaynak Makinesi ve Metal Füzyon Makinleri ve makinelerin tüm parçaları, cihazın kurulumundan itibaren 12 ay olası üretim hatalarına karşı garantilidir.

Garanti kapsamındaki onarım, kusurlu parçaların temini ve yeniden ayarlama için gerekebilecek olası işçilik ücrete tabi değildir. Yerinde işlemler için firmamızın servis personeline ihtiyaç duyulması halinde yeniden ayarlama için gereken işçilik ve parçalar bedelsizdir. Garanti süresi boyunca garanti kapsamındaki her yedek parça Alseko Enerji tarafından ücretsiz temin edilecektir. Arızalar; hata tipi, model, seri numarası bilgileri ile birlikte www.alsekoenerji.com.tr adresindeki Teknik Servis formu doldurularak tarafımıza iletilmelidir.

Makinenin tavsiye edilen şartlarda ve ortam koşullarında çalıştırılmalıdır. Aksi takdirde firmamız oluşacak arızalarla ilgili sorumluluk kabul etmez. Aşağıdaki maddeler garanti kapsamı dışındadır;

 • Tabiatı gereği kırılması kolay olan optik parçaların (aynalar, lensler, koruma pencereleri) kırılması, bozulması, dikkatsiz veya yanlış kullanımı sonucunda oluşan hasarlar
 • Pompa diyotları (genel makine garantisi kapsamında) hariç filtreler gibi sarf malzemeleri ile aşınmaya ve yırtılmaya müsait tüm parçalar garanti kapsamı dışındadır fakat tüm bu malzemelerin yedeklerinde indirimli fiyat uygulanır.
 • Doğal afetler veya yıldırım gibi kazalardan kaynaklanan hasarlar

Garanti şu durumlarda garanti süresi dolmadan tamamen sonlandırılabilir:

 • Satıcı firma teknik personel haricinde sistemde yapılacak değişiklikler ve ayarlamalar.
 • Orijinal yedek parça kullanılmaması.
 • Kullanma kılavuzunda belirtilmeyen koşullarda kullanım
 • Makinede firma mührünün kırılması.
 • Tedarikçi, ürün yüzünden direk /dolaylı olarak veya ürünün sonucu olarak meydana gelen üretim kaybı, üretimde kesinti, kazanç kaybı, finansal maliyet gibi zararlardan dolayı tazminat talebi kabul etmez.

Garanti süresince ve garanti süresi sonrasındaki tüm olası arızalarda lütfen ÇAĞRI MERKEZİ ile bağlantı kurunuz;

Tel: +90 532 111 84 00

Teklif Al

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ya da teklif talepleriniz için formu doldurun.

Satış Mühendislerimiz sizi arasın.